Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Dni Janowa 2018

Utworzono dnia 21.11.2018
Czcionka:

8 września odbyło się pierwsze z wydarzeń czyli Wyścig Wynalazców. Była to już VI edycja konkursu w stylu ekologicznym. Uczestników konkursu i przybyłych widzów przywitali wójt gminy Janowo Waldemar Szymański i przewodnicząca rady gminy Bożena Chmielewska. Życzyli wszystkim udanej zabawy a startującym w konkursach wysokich wygranych.

Po inauguracji imprezy swoją pracę rozpoczęło Jury w składzie Robert Sawicki, Daniel Bugajski i Bogusław Mitura, powołane do oceny pojazdów i strojów.

Najpierw zaprezentowało się 6 pojazdów, wykonanych z surowców wtórnych i poruszane siłą mięśni. Wszystkie konstrukcje zachwycały pomysłowością i kreatywnością.

Jury miało nie lada problem z rozstrzygnięciem konkursu na najbardziej pomysłową eko - brykę.

Na najwyższym podium stanęli konstruktorzy Toma i Jerrego, tuż za nimi, na drugim miejscu - wynalazcy Szczepkobusu, a trzecie miejsce przypadło pojazdowi Space Wagon.

Dużo emocji wzbudził pokaz strojów ekologicznych, wykonanych także z surowców wtórnych.

Startowało 11 modelek, prezentujących barwne, kolorowe i bardzo ładne oraz pomysłowe stroje.

Zwyciężyła Szyszeczka Ala, drugie miejsce zajęła Dziewczyna Tarzana, a trzecie Maja Kwiat Paproci.

Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody, a zwycięzcy puchary.
Nie zabrakło atrakcji i zabaw dla dzieci. Były dmuchane zjeżdżalnie, wata cukrowa, popcorn oraz ogrom zabawek. Żeby dzieciakom nie było nudno animator Pajko wymyślał różnorodne zabawy.  A potem rozpoczął się wieczór i noc koncertowa. Wystąpiły zespoły: Foxter, Replay, Just Dance, gwiazda wieczoru grupa MeGustar oraz zespół Awers. Wyścig Wynalazców zakończył występ Dj Bespro.

 

 

9 września odbyło się Gminne Święto Plonów.

Tradycyjnie dożynki rozpoczęły się od mszy świętej odprawionej w kościele w Janowie. Następnie korowód dożynkowy wyruszył w stronę janowskiego rynku, gdzie na uczestników czekało moc atrakcji.

Jako pierwsi na scenie zaprezentowały się najmłodsze dzieci ze Szkoły Podstawowej w Janowie wykonując Krakowiaka. Następnie głos zabrał wójt Waldemar Szymański. Przywitał mieszkańców gminy oraz przybyłych gości. Podziękował rolnikom za trud i ich ciężką pracę, którą należy docenić, bo to oni dbają o to, aby nikt nie był głodny.

Następnie wraz z przewodniczącą Rady Gminy Bożeną Chmielewską podziękowali starostom tegorocznego Święta Plonów, którymi byli Agnieszka i Krzysztof Leśnikowscy.

W dalszej części (artystycznej) wystąpiła grupa ze szkoły Podstawowej w Janowie oraz grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej w Muszakach. Kolejnym punktem programu były konkurencje dożynkowe, podczas których zarówno mieszkańcy jak i zawodnicy doskonale się bawili. W konkurencjach wystartowały 4 drużyny, które tworzyli przedstawiciele następujących sołectw: Janowo, Komorowo, Jagarzewo, Róg - Zachy. Na zawodników czekało 7 konkurencji. Najlepsza okazała się drużyna z Komorowa, II miejsce zajęła ekipa z sołectwa Róg – Zachy, III miejsce drużyna z Jagarzewa a na IV miejscu uplasowała się drużyna z sołectwa Janowo.

W konkursie kulinarnym na „Najsmaczniejsze danie z ziemniaka” I miejsce zdobyła Barbara Krystkiewicz, II – Małgorzata Wójtów, a III – Wanda Jaguszewska.

Podczas Święta Plonów można było degustować różne potrawy przygotowane przez sołectwa: Róg, Zawady, Jagarzewo, Wichrowiec, Zachy, Szemplino Wielkie, Komorowo, Janowo, Ryki, Giewarty, Rembowo, Zembrzus.

Trzy sołectwa (Ryki, Jagarzewo, Róg) wykonały też przepiękne wieńce dożynkowe, które zostały poświęcone podczas Mszy Świętej.

A tak wyglądały Dni Janowa w obiektywie

Utworzono dnia 21.11.2018, 12:10

 

 

GODZINY PRACY:

GOK

poniedziałek, środa, piątek - 0800 -1600

wtorek, czwartek - 1000 - 1800

sobota - nieczynne

 

BIBLIOTEKA

poniedziałek - nieczynne

wtorek - czwartek - 1000 - 1800

piątek - 1200 - 2000

sobota - 1000 - 1600

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Kwiecień 2020
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 8

W poprzednim tygodniu: 16

W tym miesiącu: 18

W poprzednim miesiącu: 100

Wszystkich: 4110