Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Akademia Kompetencji Cyfrowych

Utworzono dnia 26.08.2020
Czcionka:

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w niepowtarzalnych, bezpłatnych kursach komputerowych. Większośc szkoleń przewidziana jest na weekendy ale terminy są do ustalenia tak by wszystkim można byłoby dopasować czasowo :-)

A oto głowne tematy szkoleń:

„Rodzic w Internecie” 
przygotowanie rodzica do roli przewodnika dziecka w zakresie bezpiecznego i „mądrego” korzystania z sieci i reagowania na sytuacje zagrożenia. Rodzic pozna źródła wartościowych i pochodzących z legalnych źródeł treści dla dziecka, zrozumie jak zapewnić bezpieczeństwo dziecku w sieci jak również nauczy się korzystać z podstawowych usług dedykowanych rodzinom takich, jak złożenie wniosku Rodzina 500+, uzyskanie Karty Dużej Rodziny i wielu innych

„Moje finanse i transakcje w sieci” przeznaczony jest dla wszystkich, którzy chcieliby nauczyć się załatwiać skutecznie sprawy prywatne, biznesowe, finansowe i urzędowe za pośrednictwem internetu. Po zakończeniu szkolenia każdy uczestnik będzie potrafił wykorzystując sieć zarządzać kontem bankowym, dokonywać płatności, realizować zakupy, rezerwować podróż, płacić podatki oraz nauczy się jak korzystać z podstawowych usług eadministracji m.in. wnioskując o zaświadczenia, świadczenia czy też występując o dowód osobisty

„Działam w sieciach społecznościowych” przeznaczony jest dla osób, które chcą poznać filozofię i sposób funkcjonowania sieci społecznościowych oraz wykorzystać je w działalności na rzecz swojej społeczności lokalnej lub prywatnie. Uczestnicy po zakończeniu szkolenia nabędą umiejętności pozwalające na bezpieczne poruszanie się w świecie sieci społecznościach, w tym m.in nauczą się nawiązywać i kontynuować swoje znajomości, kształtować swój wizerunek, wykorzystywać i dzielić się swą twórczością oraz współdziałać z innymi.

 „Rolnik w sieci” przeznaczony jest przede wszystkim dla rolników, którzy na szkoleniu dowiedzą się gdzie i jakie przydatne informacje, aplikacje i e-usługi mogą znaleźć w sieci, jak z nich bezpiecznie korzystać, jak regulować swoje rachunki bez konieczności odwiedzania placówki bankowej czy urzędu. W ramach nauki pozyskiwania informacji z sieci uczestnicy szkolenia zapoznają się z najpopularniejszymi portalami rolniczymi oraz meteorologicznymi. Ponadto nauczą się jak korzystać z podstawowych usług e-administracji , rozliczeń podatkowych online, usług online: KRUS, ARiMR itp.

 „Kultura w sieci” przeznaczony jest dla wszystkich, którzy chcą dowiedzieć się gdzie w internecie szukać ciekawych i przydatnych zasobów szeroko pojętej kultury i zasobów edukacyjnych z legalnych źródeł oraz jak wykorzystywać je do nauki lub własnej twórczości. Uczestnicy szkolenia zapoznają się z ogólnodostępnymi portalami prezentującymi dorobek polskiej kultury . Uczestnicy dowiedzą się jak odtworzyć historię własnej rodziny, miejscowości czy regionu bazując na informacjach z sieci i jak stworzyć drzewo genealogiczne.

Jest jeszcze trochę wolnych miejsc Zapraszamy!!!

Informacje, zapisy :

Urząd Gminy w Janowie – Referat Gospodarki Terenowej nr tel. 896706906

       Gminny Ośrodek Kultury w Janowie nr tel. 896264097

Email: gok@janowo.pl

 

 

 

 

 

 

GODZINY PRACY:

GOK

poniedziałek, środa, piątek - 0800 -1600

wtorek, czwartek - 1000 - 1800

sobota - nieczynne

 

BIBLIOTEKA

poniedziałek - nieczynne

wtorek - czwartek - 1000 - 1800

piątek - 1200 - 2000

sobota - 1000 - 1600

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Październik 2020
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 6

W poprzednim tygodniu: 18

W tym miesiącu: 79

W poprzednim miesiącu: 112

Wszystkich: 4743